- Boże Finanse

Finanse są

  • proste
  • potrzebne
  • Boże
  • inspirujące!

Nowe

Post Top Ad

Cześć!
Mam na imię Sylwia. Piszę tego bloga by pomóc Ci dobrze zarządzać własnym budżetem domowym.
To bardzo ważna kwestia, bo przecież od tego jak gospodarujemy naszym majątkiem zależy w dużej mierze jak dostatnio będzie żyła nasza rodzina, na ile będzie nas stać oraz na ile szybko i rozsądnie będziemy mogli podejmować decyzje mające wpływ na nasze finanse...

Skąd ten pomysł?
Kiedy zaczęłam studiować finanse i rachunkowość, w ramach zaliczenia jednego z przedmiotów miałam przygotować analizę porównawczą ofert banków pod kątem lokat bankowych i wtedy właśnie zrodziła się myśl, że fajnie byłoby świadczyć ludziom usługi pomagające w prowadzeniu ich domowych finansów:-) Idąc za tą myślą  moją ciekawość przyciągnęła działalność firm doradztwa finansowego. Po zapoznaniu się z ich specyfiką, szybko okazało się, że to nie jest to o czym marze! Ja zapragnęłam doradzać innym w wyborze odpowiedniej drogi zarządzania ich finansami a nie sprzedawać produkty finansowe! Musiałam więc szukać dalej... Kontynuując naukę i działając aktywnie w organizacji studenckiej, w której organizowałam szkolenia z praktykami, miałam możliwość zapoznania się z szerokim wachlarzem możliwości finansowych i alternatywnych sposobów zarabiania, m.in. social lending, fundraising, giełda, FOREX... Byłam też na szkoleniu MMI (Millioner Mind Intensive T. Harva Ekera) a także przeszłam program autorstwa Roberta Kiyosakiego "10 kroków do wolności finansowej" w klubie Cash Flow. Tej czysto finansowej wiedzy nabyłam całkiem sporo. Nie było w niej jednak wzmianki o Bogu. Gdzie On więc jest? Jako Stwórca wszystkich rzeczy, wiedziałam, że i w tym świecie jest obecny. Nie wiedziałam jednak w jaki sposób prowadzić osobiste finanse, żeby podobało się to Bogu... Nie pierwszy już raz Bóg odpowiedział na moje wołanie:-) Pewnego dnia znalazłam kurs, który mówił jak Biblia mówi o finansach - kurs finansowy CROWN, a potem pojawiły się liczne książki omawiające ten temat, rekolekcje motywacyjne SAMOODPOWIEDZIANI ks. Rafała Ostrowskiego i w końcu duszpasterstwo przedsiębiorców i pracodawców TALENT. Znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i przede wszystkim dowiedziałam się, że zajmując się finansami mogę pogłębiać relacje z Bogiem! To cudowna wiadomość:-)

Na co dzień pracuje jako analityk, a prywatnie uczęszczam do wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, prowadzę także skrzętnie osobisty budżet domowy według Bożych wskazań:-)

Z Bogiem,
Sylwia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Top Ad