Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca - Boże Finanse

Finanse są

  • proste
  • potrzebne
  • Boże
  • inspirujące!

Nowe

Post Top Ad

piątek, 4 sierpnia 2017

Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca


Pamiętacie o zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski? Pierwsza sobota miesiąca już jutro!

Dziś jednak chciałam przybliżyć Wam jeszcze jedną sprawę, a mianowicie nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi Pannie. Ono również przypada w pierwsze soboty miesiąca. Nie jest to jednak przypadek, bo tę datę wyznaczyła sama Najświętsza Pani, podczas objawień w Fatimie w 1917r. Jak to było?

Kiedy po raz pierwszy trojgu pastuszkom (Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi) objawiła się Najświętsza Pani, zostawiła im następującą modlitwę: „Jezu, to z miłości do Ciebie, za nawrócenie grzeszników i dla zadośćuczynienia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi”. Jeszcze tego samego dnia uprzedziła o swoich późniejszych żądaniach dotyczących poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu i zadośćczyniącej Komunii w pierwsze soboty miesiąca. I to właśnie stąd pochodzi data tych modlitw.

Szczegóły tego nabożeństwa, o które prosiła Maryja zdradzała w kolejnych objawieniach. Ukazując się w 1925r. siostrze Łucji zwróciła uwagę na swe niepokalane Serce otoczone cierniami wzywając do podjęcia nabożeństwa wynagradzającego słowami: „Spójrz, moja córko, na moje Serce ukoronowane cierniami, które niewdzięczni ludzie bez ustanku wbijają w Nie przez swoje bluźnierstwa i brak wdzięczności. Przynajmniej Ty staraj się Mnie pocieszyć.” Zaraz potem składając piękną obietnicę przyjścia na pomoc z łaskami potrzebnymi do zbawienia. W zamian pragnie by te dusze przez 5 miesięcy w pierwsze soboty miesiąca odprawiły spowiedź, przyjęły Komunię Świętą, odmówiły 1 różaniec i przez 15 minut rozmyślały nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi.

Czy to dużo? Dla każdego kto poważnie potraktuje to wezwanie, z pewnością nie będzie to bariera nie do przeskoczenia. Po raz kolejny Matka Boża daje nam możliwość wyproszenia nam zbawienia, bo tak bardzo pragnie uchronić nas od piekła! Pastuszkom również poleciła by gorąco się modlili oraz podejmowali dużo czynów pokutnych za grzeszników, ubolewając nad tym, że tak wielu ludzi idzie do piekła. A to nabożeństwo jest zaproszeniem dla nas wszystkich do włączenia się w to dzieło pomocy grzesznikom zaproponowane przez Jezusa i Maryję.

Również liczba pięciu sobót nie jest tu przypadkowa… Kiedy Łucja zapytała o to dlaczego Maryja mówi akurat o pięciu pierwszych sobotach miesiąca otrzymała od Jezusa następującą odpowiedź:
„Córko moja, powód jest prosty: Jest pięć obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:
§  Bluźnierstwo przeciw Niepokalanemu Poczęciu;
§  Przeciwko Jej dziewictwu;
§  Przeciwko Jej Bożemu Macierzyństwu, uznając Ją wyłącznie za matkę człowieka;
§  Bluźnierstwo tych, którzy starają się otwarcie i publicznie wpoić w serca dzieci obojętność, wzgardę a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki;
§  Bluźnierstwo tych, którzy znieważają Maryję bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.”

  Te ciernie wbijane nieustannie w Serce Niepokalanej przez niewdzięcznych ludzi, budzi współczucie u samego Jezusa patrzącego na cierpienie swojej Matki, tym bardziej że nie ma nikogo, kto „czyniłby akt zadośćuczynienia, żeby owe kolce wyrwać”.  Jezus podkreśla przy tym, iż warunkiem dobrego odprawiania nabożeństwa jest nastawienie, z jakim te praktyki wypełniamy, mówiąc do  siostry Łucji słowami: „To jest prawda, moja córko, że wiele dusz zaczyna, lecz mało kto kończy, i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymać przyrzeczone łaski; Ja jednak wolę, żeby odprawiali pięć pierwszych sobót miesiąca w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż żeby odprawiać piętnaście bezdusznie i z obojętnością.”

By odpowiednio przygotować się do odprawienia nabożeństwa wynagradzającego proponuję wesprzeć się informacjami, np. na stronie http://www.sekretariatfatimski.pl/pierwsze-soboty-miesica-32226/49-abc-pierwszych-sobot-miesica.

Niech jak najwięcej osób zostanie ocalonych od piekła. Zapraszam do podjęcia się tej modlitwy by działać razem z Maryją.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Top Ad