Uwielbienia ciąg dalszy - Boże Finanse

Finanse są

  • proste
  • potrzebne
  • Boże
  • inspirujące!

Nowe

Post Top Ad

niedziela, 30 lipca 2017

Uwielbienia ciąg dalszy

 

  W poprzednim poście dotyczącym uwielbienia pisałam o śpiewie, tańcu i wychwalaniu Pana wymieniając kolejne wezwania, radośnie i z oddaniem określając Jego cechy, wychwalając to co dla nas uczynił. Czy to jedyne drogi uwielbienia? Moja odpowiedź brzmi NIE. Przytoczę Wam więc kilka innych pomysłów.

  Z pewnością czytanie Słowa Bożego będzie pięknym oddaniem Chwały Najwyższemu. To są słowa objawione, które zostały spisane pod natchnieniem Ducha Świętego, czyli Trzeciej Osoby Boskiej. Słowo Boże jest żywe i skuteczne. Jest w nim zapisane piękne dzieło stworzenia, który możemy podziwiać. Znajdziemy też historie cudów, czyli to, co uczynił dla nas Bóg. Jest tyle powodów do uwielbienia…

  Czy wiecie, że i Jezus przemierzając drogę do kolejnych miejsc, wraz z Apostołami, wychwalał Swego Ojca w niebie śpiewając Psalmy? To przepiękna forma uwielbienia. Księga Psalmów podzielona jest na 5 ksiąg, które zawierają łącznie 150 Psalmów zróżnicowanych pod względem gatunkowym: można wyróżnić lamentacje, hymny pochwalne i dziękczynne, psalmy królewskie, dydaktyczne, mądrościowe, prorockie i inne. Bogata różnorodność, piękny przekaz czynią z Psalmów cudowną formę uwielbienia.

  Warto również na co dzień wyostrzyć swój wzrok i otworzyć serce by dostrzec niepowtarzalność otaczającego nas świata. Piękna pogoda, promieniujące słońce czy mieniąca się woda w ciągu dnia wraz z szumiącym lasem i melodyjnym śpiewem ptaków budzących się do życia nad ranem są wręcz oczywistym obiektem zachwytu nad pięknem stworzenia. Ja polecam jednak też dziękować za deszczowy dzień, który kojarzy się z ponurym niebem, ale stanowi życiodajny element cyklu życia całej przyrody. To również zasługuje na nasze „Dzięki Ci Boże” nawet wtedy, gdy przejeżdżający samochód po raz kolejny nas ochlapie wodą z kałuży. :-)

  Dziękujmy również za wszystko co dostaliśmy. To bardzo ważne by doceniać to, co się już ma. Trzeba potrafić dobrze posługiwać się małymi rzeczami by móc zajmować się dużymi. Oddajmy więc Bogu chwałę w szacunku do tego co już teraz posiadamy. Zapewne Bóg zatroszczy się o to by niczego nam nie brakowało, a w naszych domach zagościła obfitość.

  Skoro mowa tu o domowych finansach, nie sposób nie wspomnieć o dziesięcinie. Jest to dziesiąta część naszych zarobków oddawana Bogu. Pamiętajmy o tym, że to co zarobiliśmy dostaliśmy de facto od Boga, więc nasza dziesięcina stanowi oddanie Bogu tego co i tak od Niego pochodzi, będąc formą oddania Mu chwały. Jest mnóstwo świadectw ludzi, którym Bóg błogosławił, gdy zdecydowali się oddawać 10% swoich zarobków na cele charytatywne. Bardzo wyraźnie doświadczają tego liczni kredytobiorcy, którzy zdecydowali się oddawać 10% swojego dochodu pomimo dużych trudności ze spłatą zadłużenia, gdy dosięgnął ich kryzys finansowy. Zdradzę teraz tylko, że oddając Mu chwałę działy się cuda!

  Zastanawiacie się pewnie w czym tkwi fenomen tej modlitwy?  
No więc, cała tajemnica tkwi w obecności samego Boga! Jak mówi Psalm 22,3 „Bóg przebywa w chwale swego ludu.” Wynika stąd, iż podczas uwielbienia objawia się obecność samego Boga. Kiedy On przychodzi, pojawia się, by błogosławić swój lud! Nasze uwielbienie stanowi swoiste zaproszenie dla Niego, otwiera drzwi naszych serc, by to On mógł tam zagościć i zacząć działać swą Boską moc. Bóg jest MIŁOŚCIĄ i chce zawsze przynosić nam uzdrowienie, uwolnienie, odnowienie. Chce nas zbawiać! Taki jest Bóg! Przez co, gdy my Go uwielbiamy, Bóg zrzuca na nas morze błogosławieństw, rozwiązuje sytuacje beznadziejne, niesie zgodę, jedność i pocieszenie. Rozpraszają się ciemności. I tak właśnie objawia się Chwała Najwyższego. Tym sposobem modlitwa uwielbienia ma tak wielką MOC! 

  To co mnie niezwykle cieszy a jednocześnie intryguje to fakt, iż gdzie jest Duch Pański tam jest WOLNOŚĆ! Pamiętacie ręce Mojżesza wzniesione ku górze podczas przechodzenia Izraelitów przez Morze Czerwone? Jak długo miał On ręce wzniesione (w geście uwielbienia) tak długo Izraelici wygrywali nad Egipcjanami.  Nie traćmy więc ducha w trudnych chwilach, nie porzucajmy uwielbienia Pana w trudnych momentach, bo tylko Nasz Pan i Bóg może przynieść nam zwycięstwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Top Ad