Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski - Boże Finanse

Finanse są

  • proste
  • potrzebne
  • Boże
  • inspirujące!

Nowe

Post Top Ad

piątek, 9 czerwca 2017

Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski


Muszę napisać Wam o kimś baaardzo ważnym – o kimś wyjątkowym … a dokładnie o Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski – Matce Kościoła. To ta, która była cały czas przy Jezusie, wzór pokory i cichości, służebnica Pana. To ta, która miażdży głowę węża i jednocześnie … jest naszą najukochańszą matką, niezawodną wspomożycielką, wstawienniczką naszych próśb u Boga. Choć tak cicha i piękna jak wiosna, stanowi największego wroga złego, bo to Ona go zwycięża. Z największą dokładnością zbiera nasze prośby zanoszone przez nas do swojego Syna i zanosi przed tron Pański przedstawiając Mu je na złotej tacy! Pewnie dlatego modlitwy zanoszone przez nas przez ręce Maryi są tak szybko wysłuchiwane …
Słyszałam o tym już kiedyś, ale nic z tym nie zrobiłam. Ponad 1,5 roku temu moja koleżanka zapytała mnie czy nie chciałabym jechać na zawierzenie do Częstochowy – ona była już kilkukrotnie i zrobiło to na niej ogromne wrażenie! Zgodziłam się więc, tym bardziej, że wyjazd był organizowany przez jej bliską znajomą:-) Pojechałyśmy więc do Częstochowy na Jasną Górę, gdzie po raz pierwszy mogłam usłyszeć coś więcej o akcie zawierzenia Maryi.
Zawierzyć, to powierzyć jakieś sprawy w czyjeś ręce. Trzeba komuś ufać i wierzyć w to, że ta osoba chce dla nas dobra.
W Akcie Zawierzenia Maryi oddajemy nasze prośby właśnie w ręce naszej Matki, możemy być więc pewni, że będą one pod najlepszą opieką. O tym, że tak w rzeczywistości jest świadczą świadectwa jakimi dzielą się ludzie zgromadzeni na spotkaniu przed zawierzeniem. Bardzo często przyjeżdżają oni niemalże w każdą pierwszą sobotę miesiąca, bo właśnie wtedy odprawiane jest to nabożeństwo. Opowiadają o tym jak w szybkim czasie zostały spełnione ich prośby, które zawierzyli Królowej Polski. Siostra Emanuela, która prowadzi spotkanie instruuje, że prośby należy pisać bardzo dokładnie, muszą być konkretnie nakreślone tak byśmy potrafili określić czy dana prośba została spełniona czy też nie. Nie powinniśmy się też ograniczać co do ilości – Bóg spełni przecież tylko te, które są zgodne z Jego wolą, a więc też najlepsze dla nas z punktu widzenia życia wiecznego. Zachęca też byśmy pisali o naszych problemach finansowych, bo i w tej sferze  Matka skutecznie i niezwłocznie działa. Jest bardzo wiele świadectw dotyczących znalezienia upragnionej pracy, wyprostowania spraw z Urzędem Skarbowym czy otrzymaniem podwyżki. Jako Matka, w pierwszej kolejności spełnia jednak prośby o potomka i tak często można usłyszeć o ciąży, która według środowiska medycznego miała się już nie pojawić … dla Boga nie ma jednak nic niemożliwego!
Jak pisze na stronie www.dlamaryi.pl organizatorka wyjazdów na zawierzenie (m.in. z Warszawy, ale już nie tylko) zawierzyć można wszystko i wszystkich: rodzinę, przyjaciół, znajomych, dzieci, osoby chore, problemy z mieszkaniem, z miejscem pracy, parafie, wspólnoty, relacje z innymi a także własną firmę. Wszystkie problemy i sytuacje, które chcemy oddać Panu Bogu przez Maryję. Spisujemy je skrupulatnie na drugiej stronie aktu, który otrzymujemy, a potem po nabożeństwie i wspólnym odmówieniu aktu zawierzenia niepokalanemu sercu Maryi, odczytujemy indywidualnie nasze prośby przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Dobrze jest później w domu ten akt powtarzać by być cały czas w łączności z Pani Jasnogórską.

I moje prośby zostały wysłuchane:-)

Pani Jasnogórska, opiekunka nasza, wspomożycielka nasza. Z Synem swoim nas pojedna, Synowi swojemu nas poleca, swojemu Synowi oddaje …
Poniżej skrócony akt zawierzenia, który możemy odmawiać na co dzień.


Więcej o nabożeństwach zawierzenia dowiemy się na stronie www.bractwokrolowejpolski.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Post Top Ad