Krok 2. Odnotowujemy nasze wpływy - Boże Finanse

Finanse są

  • proste
  • potrzebne
  • Boże
  • inspirujące!

Nowe

Post Top Ad

środa, 31 maja 2017

Krok 2. Odnotowujemy nasze wpływy


Drugim krokiem jaki powinniśmy zrobić po zbieraniu paragonów i odnotowywaniu naszych nawet najdrobniejszych wydatków, jest tak samo skrupulatne odnotowywanie naszych przychodów. Nie jest odkryciem fakt, iż aby wyjąć coś z garnka, wcześniej trzeba coś do niego włożyć! Konieczność odnotowywania naszych wpływów z różnych źródeł jest tak samo ważna w budowaniu wiernego obrazu naszej sytuacji finansowej jak rejestracja wydatków. Często bywa jedna traktowana z przymrużeniem oka. Uważamy, że drobne wpływy, tj. oddanie nam niewielkiej pożyczonej niegdyś kwoty, czy zarobienie kilku dodatkowych złotych za jakąś drobną robótkę nie jest godne zaprzątania sobie tym głowy. Szybko zapominamy o tych kwotach, bo też bardzo szybko zostają wydane … niczym zgodnie z powiedzeniem „Pieniądze trzeba trzymać krótko.” - i trzymamy je krótko, najpierw w portfelu, a potem w naszej pamięci. A co jeśli w naszej pracy często wyjeżdżamy na delegacje i dostajemy diety? Jeśli nie zapisujemy tych faktów to skąd będziemy wiedzieć jaką kwotą rzeczywiście dysponowaliśmy w tym miesiącu poza naszym głównym źródłem utrzymania? Tym bardziej wymaga tego sytuacja gdy dostajemy wypłatę w częściach o nierównej wysokości a czasem też z góry trudnej do przewidzenia kwocie.  
Na myśl przychodzą tu słowa z Ewangelii Św. Mateusza: "Dobrze, sługo dobry i wierny! W małej rzeczy byłeś wierny, nad wieloma cię postawię. Wejdź do radości twojego pana (Mt25, 23). "

Pamiętajmy, że zarządzamy majątkiem należącym do Pana! Tymczasem pieniądz nierejestrowany trzymany jest krótko. Bądźmy zawsze przygotowani na odpowiedź na pytanie co zrobiliśmy z danymi nam pieniędzmi.:-)

1 komentarz:

  1. Dominik Skwarski12 stycznia 2019 19:01

    Ja jeśli mam wpływy to staram się je trzymać w innych walutach. Następnie podczas pobytu poza Polską bez problemu używam karty walutowej https://www.igoriacard.com/anonimowa-karta-dla-studentow dzięki której płatność bezgotówkowa jest świetną sprawą.

    OdpowiedzUsuń

Post Top Ad